مژده

١

مژدگانی بدهید

با خبرهای خوشی آمده ام

از خبر کوله باری دارم

چشم ها با افق دور امید سر و سِری دارند...*

دیشب خبردار شدیم که التهاب ریه، سرطان یا هیچ بیماری بدخیمی نیست و از خوشی گریه می کردیم. صورت روشنک رو  در اون لحظه هیچوقت فراموش نمی کنم.

* شعر از عمران صلاحی، کتاب گریه در آب.

٢

یکی از بهترین کنسرت های جاز را هم همین دیشب فرخنده دیدم - بعد از یک ماه و اندی پیوسته بچه داری - یک گروه چهارنفره اتریشی در مرکز فرهنگی ایران اتریش. توضیحاتی که درباره نام یا پروسه ساخته شدن قطعه ها می دادند و فضای صمیمی موجود لذت برنامه را دوچندان میکرد: قطعه ای برای " آفتاب اول بهار و آب شدن اولین برف ها و در آمدن اولین سبزه ها " ساخته بودند و جالب اینکه همه این توضیح در زبان آلمانی فقط یک کلمه است که نام آهنگ بود! قطعه دیگر براساس فولک اتریشی بود که درباره کسی است که تنها گلی را بربالای بلندترین و سخت ترین صخره می چیند و قهرمان می شود؛ کامپوزیشن دیگر را هم براساس ملودی "کوچلر " آذری نوشته بودند که خیلی چسبید و... خلاصه عالی بود. اونها هم از آشنایی شنونده های ایرانی با نام آهنگ سازان مشهور جاز و قطعات معروف تعجب کرده بودند و باورشان نمیشد انگار که در این گوشه ی پرت زمین آدمهایی هستند که ... 

/ 4 نظر / 12 بازدید
غزاله

عزیزمی دقیقا این اتفاق امروز واسه منم افتاد خدا رو شکر که اینقدر مهربونه و به دلامون و عزیزامو رحم میکنه [ماچ]

مامان ديبا و پرند

سلام دوستم خدا رو شكر.[قلب]

مامان البرز

خدا رو شکر. خب البته با توجه به محدودیت ها و همینطور تصاویری که از رسانه های مختلف از ایران تو ذهن همه ایجاد می شه غیر از این نمی شه انتظار داشت. یعنی حتما باید کسی ایران بیاد و ببینه تا باورش بشه.

یاسمن

خدا رو شکر مریم جون.امیدوارم همیشه خوش خبر باشی.